ازدواج دائم هم سنت پیامبر است!

سالگرد ازدواج آسمانی دو پیشوای مومنان را پس از یک روز تاخیر تبریک میگم.

به پیروی از سنت پیامبر در امر ازدواج دائم (اون یکیش که انجام شد!) دیروز بنده هم همراه بسیاری از جوانان دیگر محب اهل بیت عقد دائم کردیم.
یکی در شهر علی برای ما خطبه عقد خواند و یکی در شهر فاطمه. سلام الله علیهما

پیشاپیش از پیامهای شما متشکریم

_____________
پ.ن.1: ظاهرا یک عده از خوانندگان وبلاگ ما پیشگو هستند! چرا که چندین نفر ناشناس هم پیشاپیش تبریکات فرستادند.

پ.ن.2: از خدا توفیق اخلاص میخواهم و چیزی هم که میگم برای غیر ریاست انشاءالله چرا که جز معدودی آشنا، کسی منو نمیشناسه:

یکی از دوستان و فضلاء، فرمودند که در اول شب یا روزی که عقد جاری میشود مجرب است که صدقه داده شود (البته بنده هم مثل ایشان معتقدم که این صندوقهای صدقه خرابه و کار نمیکنه!!!) و تاکید داشتند که پول یا... را برای فقیر کنار نگذارید بلکه بدستش برسانید. بنده هم بنا بر دفع ضرر محتمل! و همچنین با توجه به اینکه در سیره معصومین و حتی حضرت زهراء سلام الله علیها انفاق و صدقه در شب ازدواج را میدانستم تصمیم به عمل گرفتم.

از قضای روزگار، دیشب که شب عقد ما بود باران شدیدی گرفته بود. روز قبلش از فردی که دست اندر کار فقراء بود آدرس چند خانم رو گرفتم که یکیشون شوهرش فوت کرده بود و چند بچه یتیم داشت یکیشون شوهرش از کار افتاده بود و... و دیشب رفتم برای اون جریان.

ماجرای جالبی شده بود! آدرسهایی که داده شده بود، کوچه های محله هاش پرت بود و از هر ده خونه یکی پلاک داشت!!!

با هزار مکافات یکیشون رو پیدا کردیم. صاحبخونه گفت اینجا بودن اما رفتن فلان محل. (با توجه به اینکه اون محلی که نام برد end فلاکت بود حدس زدم که بخاطر ناداری از اونجا رفتن.)

خانم دومی که بدلیل مشکلات پلاک و کوچه های باریک و ساختهای نامنظم شهر بعد از یک ساعت تلاش! پیدا شد رو وقتی پیدا کردم تقریبا تمام لباسهام خیس شده بود. دیدن چهره سیاه سوخته آن زن غم عالم را بدل آدم مینشاند. بدلیل مشکلات مذکور (خیسی و یخ زدگی و وقت زیادی که صرف شد تا ما به همین یک مورد رسیدیم!) و همچنین ضیق وقت، تمام پول خیس خورده ای که قرار بود بین اون چند نفر تقسیم بشه رو دادم به اون خانم! (تقریبا معادل کل پولی بود که بنده برای مراسم دیشبم خرج کردم البته بجز حلقه)

با موتور بودیم و یک نفر هم همراه من بود. وقتی فرد همراه من به اون خانم گفت که ایشون شب عروسیشه دعاش کنید چشماش از تعجب گرد شد و با حالتی دلسوزتر از غم چهره اش گفت ایشالله خوشبخت شین.

15 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما