دلیل مخالفت مردم با سنت رسول چیست؟

یه بنده خدایی دچار تناقض شده و پرسیده: اگه متعه سنت پیامبره و عمر بود که منع و حرامش کرد پس چرا تو جامعه ما باهاش مخالفت میکنن؟

پاسخهای ملت رو میتونید در لینک فوق بخونید. یکی از جالب ترین پاسخها این یک جمله بود:

« نرسیدن جامعه ما به بلوغ فکری »

و بهترین پاسخ بنا به رای کاربران این شده بود:

ازدواج موقت چه در زمان پیامبر و چه در حال حاضر، روش موثری جهت جلوگیری از بی بند و باری و فساد در جامعه است. مسلما هنوزم هستند کسانی که امکان ازدواج دائم رو ندارند و همچنین هنوزم هستند زنانی که شوهران خودشون رو از دست می دهند. به نظرم تعداد کسانی که به علت تصادف از دنیا می رن به مراتب از تعداد شهدای بدر و احد و... بیشتره.

دلیل عمده ی این امر فقط این مسئله هست که با عرف ما سازگاری نداره همین و بس! آقای مطهری جالب به این نکته اشاره کرده که هنوز عده ی زیادی از مردم بت پرست هستند و به خدای یگانه ایمان نیاوردند. یکی از این بت ها عرف هستش به این معنی که هر چه را که دیگران انجام می دهند ما هم تبعیت می کنیم این یعنی پرستش جمع.

این مسئله فقط در مورد ازدواج موقت صادق نیست مثلا ازوداج مجدد هم در شرع ما آمده ولی در عرف حرام است! پایبندی به این مسائل و دوری از اسلام باعث میشه که کشور ما دچار این وضعیت کنونی بشه که ما الان 950.000 دختر بیشتر از تعداد پسرها داریم که باید یه فکری به حال خودشون بکنن!

16 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ انتشار کتاب بهجة القلوب بمناسبت چهلم آیةالله بهجت (1388/4/30)
■ 2بیتی بنده در فضیلت اشک بر سیدالشهداء (1388/10/17)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما