علت اصلی عدم تمایل مجردها به ازدواج

یک کارشناس در گفتگو با جهان‌نیوز سه علت زیر را دلایل اصلی مجردها برای عدم تمایل به ازدواج برشمرده است:

  • مشکلات اقتصادی
  • مهریه‌های بالا
  • عدم اعتماد به جنس مخالف برای زندگی طولانی مدت

که به نظر بنده ازدواج موقت می‌تواند این سه مشکل اصلی را حل کند و زمینه ازدواج دائم بین آن دو نفر را بیش از پیش فراهم کند.
اعتماد به طرف مقابل امری نیست که با دو جلسه خواستگاری حاصل شود و زمان نیاز دارد. وقتی اعتماد نیست و شناختی از اخلاق و سلامت جسم و روان طرف مقابل وجود نداشته باشد، دختر مهریه بالایی پیشنهادی می‌کند (به دلیل ترس یا نشناختن وضع اقتصادی طرف مقابل و ...) و پسر هم زیر بار نمی‌رود و تجرد را ترجیح می‌دهد.

همچنین در مورد دلیل اول (مشکلات اقتصادی) هم زمانی که پسر و دختر با هم ازدواج موقت می‌کنند، خدا هم به وعده خود عمل می‌کند که «ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله» و این امر توسط بنده و دیگران تجربه شده فلذا ترس آن جوان از مشکلات و تنگناهای اقتصادی از بین می‌رود.
همچنین ترس برخی جوانان ناشی از تنبلی‌های آنان برای کسب درآمد است اما زمانی که طرف ازدواج موقت می‌کند و مثلا مجبور می‌شود ماهی 50 تومان به طرف مقابل بپردازد، دنبال یک کار ولو کوچک می‌رود (مثلا اگر دانشجو باشد دنبال کار دانشجویی می‌رود) و همین باعث می‌شود که ترس او از توانایی داشتن یک درآمد حداقلی، زایل شود.

14 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما