زنا zena

یکی از خوانندگان طی چند ایمیل، خواستار تعریف دقیق فقهی زنا شدند. خدا پدر ایشون رو بیامرزه ! چرا؟ چون برخلاف برخی منتقدین وبلاگ ما هستند که بعد از اتهام بی عفتی و... به بنده زدن، در تعریف لغات اولیه حرفشون (عفت و...) با مبانی فقهی شیعه عاجز میشن!

الزنا: هو أن ینکح الرجل المرأة حراماً، أی: یأتیها قُبلها أو دبرها من غیر عقد شرعیّ متجرّئاً علی الله، سواء کانت المرأة ذات بعل وهو زنا المحصنة، أو غیر ذات بعل (اجماعیات فقه الشیعه)

زنا عبارت است از جماع مرد با زن (چه از راه قبل و چه دبر) بطریق حرام بدون عقد شرعی و همراه با جرات در مقابل خدا (با علم و عمد در مخالفت با خدا). فرقی هم نمیکند که آن زن دارای همسر باشد (زنای محصنه) یا نباشد.

همانطور که از تعریف فوق برمی آید، اگر کسی مثلا نداند که کارش زناست (مثلا عقدش باطل باشد یا بواسطه عملی زنش بر او حرام شده باشد یا...) عمل نزدیکی وی با زنش، حکم زنا پیدا نمیکند بلکه «وطئ به شبهه» نامیده میشود.

_________ حدیثی در مذمت زنا

در حدیثی از امام صادق از پدرانش، این وصیت پیامبر به امام علی علیهم السلام را نقل شده است:

یاعلی، فی الزنا ستّ خصال، ثلاث منها فی الدنیا، وثلاث منها فی الآخرة، فأمّا التی فی الدنیا: فیذهب بالبهاء، ویعجّل الفناء، ویقطع الرزق، وأمّا التی فی الآخرة: فسوء الحساب، وسخط الرحمن، والخلود فی النار

ای علی، در زنا شش اثر است. سه تا از آنها در دنیا و سه تا در آخرت.

اما آن سه تایی که در دنیاست:

نور چهره را از بین میبرد
» مرگ را جلو می اندازد
روزی را قطع! میکند

و اما آنها که در آخرتند:

رسیدگی بد به حساب او
خشم خدا
جاودانه بودن در آتش

همچنین پیامبر فرمود: هنگامی که زنا بعد از من (پیامبر) زیاد شد، مرگ ناگهانی هم زیاد میشود. (در تایید مورد2از 6) خدا لعنت کنه اونی که باعث ازدیاد زنا بعد از ایشون شد و همه پیروان شیعه نمای او را. این صفحه ی بی آلایش رو هم ببینید.

16 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ انتشار کتاب بهجة القلوب بمناسبت چهلم آیةالله بهجت (1388/4/30)
■ 2بیتی بنده در فضیلت اشک بر سیدالشهداء (1388/10/17)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما