دو مطلب از هفته نامه «پنجره» درباره ازدواج موقت

اتفاقی به مطلبی از هفته‌نامه پنجره برخوردم. دو مطلب خوب در شماره اخیرش داشت. در اینترنت به جستجو پرداختم. دیدم بله سایت هم دارند! سایتشان خوب و این مصاحبه‌شان هم خوب بود اما باقی مطالبش برایم جالب نبود.

 • ازدواج موقت بهتر است از موقتا ازدواج
  (گفت‌وگو با آیةالله محی‌الدین حائری شیرازی)
  اکیدا توصیه میشود مطالعه این مطلب بادقت بالا!
  بعضی نکاتش جالبه. مثلا:
  1. آن کسی که چنین حکمی میدهد و ازدواج موقت را ممنوع میکند دیوانه است؛ البته به خلیفه دوم جسارت نمیکنم، اما کسی که تنها راه اطفای جنسی که امری آنی است و نیاز لحظهای است را ازدواج دائم قرار میدهد، هیچ شناختی از جامعه بشری ندارد.
  2. قواله‌های ازدواج در قدیم به شکلی بود که برای ازدواج موقت جایی مشخص داشت... بعد از پیروزی انقلاب... گفتند قواله ازدواج را از آن حالت خارج کنند.
   !!!
  3. مگر شهوت، دختر و پسر میشناسد؟ اگر به دختر هم بگویید که تنها راه اطفای شهوت آنی او انتخاب شریک دائم زندگی است، دختر هم در انتخاب شریک دائم زندگیاش تعجیل میکند و بدون تعمق و تدبر ازدواج میکند. آنوقت بعد از مدتی کوتاه که نیاز آنی‌اش برطرف شد، احساس میکند که این شوهر به درد او نمیخورد. اما وقتی دختر و پسر نیاز آنی خود را برطرف کرده باشند، آنوقت میروند تا عاقلانه انیس و مونس خود را انتخاب کنند.
   مدیر وبلاگ: اکیدا با این جمله ایشان موافقم و بر این نکته قبلا تاکید داشته‌ام. یک سری پرسش و پاسخ دیگر با موضوع« روابط دختر و پسر» از ایشان را در این آدرس میتوانید مشاهده نمائید.
 • پاسخ 4 مرجع تقلید به استفتائات «پنجره» درباره ازدواج موقت
  پاسخ مجهول‌المنبع جناب مکارم و پاسخ ابتر آقای نوری، واقعا شایسته شأن مرجعیتشان نیست!
14 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما