بررسی کامل ثبت محضری ازدواج موقت در شناسنامه

عجب تیتر خفنی ! خودم حال کردم !!! البته بیشتر برای راهنمایی کاربران گوگل و یاهو این تیتر انتخاب شد.

سوال 1: آیا ثبت نکردن ازدواج موقت در محضرهای ثبتی، جرم تلقی میشود؟

خیر ! البته این امر (عدم لزوم ثبت عقد موقت) سر و صداهای مخالف زیادی در بین حقوقدانان و نمایندگان مجلس داشته اما به فضل خدا، مثل آمریکا هیچ غلطی نمیتوانند بکنند!!!

تنها کاری که قرار است تصویب کنند این است که در صورت باردار شدن زن، مرد مجبور به ثبت باشد که چیز بدی به نظر نمیرسد.

سوال 2: عدم ثبت چه مشکلاتی ممکن است داشته باشد؟

1- فرار مرد از پرداخت مهریه و سایر ظلم ها یا مشکلات مالی و حیثیتی

2- مشکل گرفتن شناسنامه برای فرزندی که به دنیا بیاید

در صورتی که ازدواج موقت ثبت نشده باشد، پدر و مادر ایرانی هر دو یا جد پدری باید برای دریافت شناسنامه فرزند خود، با در دست داشتن گواهی ولادت به مراکز ثبت احوال مراجعه کنند.

چنانچه گواهی ولادت از بیمارستان، موجود نبود، با حضور دو شاهد برای اثبات این امر که فرزند متعلق به آنهاست، می‌توانند برای دریافت شناسنامه فرزند خود اقدام کنند.

بیشتر...

3- نمیتوان به سادگی بمسافرت پرداخت و از هتل و... استفاده کرد.

تبصره: در مورد شهر های مذهبی، معمولا با مراجعه به اداره اماکن (که ناظر بر هتل ها و... است) و با ادعای زوج موقت بودن، میتوان برگه ای برای اقامت در مسافرخانه های آن شهر تهیه کرد.

سوال 3: ثبت ازدواج موقت چه فوایدی دارد؟ چند درصد ملت! ثبت میکنند؟

1- مشکلات مذکور در جواب سوال دوم را ندارد!

2- هر چند رشد ثبت ازدواج موقت خیره کننده است اما بنا به گفته ی مدیر کل ثبت احوال تهران تنها یک درصد ازدواج‌های موقت ثبت می‌شود.

سوال 4: آیا همه محضرها ثبت میکنند؟ آیا در شناسنامه وارد میشود؟ آیا...

بله همه محضر ها موظف به ثبت هستند. در صورت عدم تمایل زوجین ثبت میتواند در شناسنامه نباشد و تنها یک برگه گواهی (علاوه بر ثبت محضری که در محضر می ماند) برای استفاده از مزایای آن داشته باشند.

/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_
بعد از خواندن این مطلب:

ممکنه خانم ها ناراحت بشن از اینکه همه میگن از نظر اسلام اذن پدر لازمه برا عقد موقت. اما خدمتشون عرض میکنم که همه غلط میکنن! مطلب بررسی کامل مساله اذن پدر رو حتما بخونید.

ممکنه آقایون خیلی کیف کنند و بگن فردا میریم تو کارش! و ثبتش هم میکنیم که مشکلی نباشه. اما توجه کنید که عقد موقت با دختر باکره مشکل شرعی نداره اما از نظر قانون همچنان مشکل سازه!

16 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما