وزارت ارشاد یا وزارت اضلال؟

به گزارش شیعه‌نیوز؛ آیت الله العظمی وحید خراسانی در پایان درس تفسیر دیروز (چهارشنبه 20 شهریور) خود در مسجد اعظم قم ارائه‌ی کتب ضاله عامه از جمله کتاب در باره‌ی زندگی حضرت زهرا علیهاالسلام به طریقه‌ی اهل سنت را شدیدا مورد انتقاد قرار دادند و فرمودند:

این وزارت ارشاد این مملکت که وزرات اضلال است؛ این مملکت وزارت ارشاد ندارد، بله وزارت اضلال دارد، دلیلش این است... ما هیچ حرفی بدون دلیل نمی زنیم، دلیلش این است:
آیا مکه رفته اید؟ آن بی عرضه‌های وهابی با اهل این مملکت چه می‌کنند؟ کتابی که همراه شاخص‌ترین شاخص‌های شماست در هر مقامی از او می‌گیرند، ضبط می‌کنند، تو را راه می‌دهند، این هست یا نه؟ این ذلت است یا ذلت نیست؟ اگر نمی فهمی فکر فهمت را بکن! اگر می‌فهمی و بعد در مقابل آنچه که می‌گویم بیچاره می‌شوی فکر غیرتت را بکن.
بی عرضه‌های که مسلک وهابیت فرزند نا مشروع یک سفیر انگلیس است. از این طرف در مقابل غلام حلقه به گوش انگلیس ذلیل هستند !، از یک طرف عربده عزت در دنیا را می‌کشید. بی شرمی این است. حالا آن ذلت است یا نه؟ آن وقت در این بازارکتاب، نمایشگاه کتاب، با این وزارت اضلال وهابی‌ها آزادانه کتاب زندگی زهرا به طریقه اهل سنت را به شیعیان می‌فروشند. این ذلت است یا نه؟ عزت وهابیت است یا نه؟ تو که نوکر آن وهابی هستی که آن وهابی نوکر انگلیس است تو عامل او هستی چه جور دم از ارشاد این امت می‌زنی ؟!
این است وضع این مملکت. آن وقت در این دستگاه کتاب فروشی [نمایشگاه کتاب] این زمان کتب عامه آزادانه به این جوان‌های تحصیل نکرده در دین فروخته شده، مغز آنها پریشان شده، از یک طرف همان سعودی بی عرضه رفتارش با اهل این مملکت این است که زن و مرد را در آن دستگاه متوقف می‌کند یک ورقه او را می‌گیرد و بعد وزارت ارشاد این مملکت عامل فروش کتب ضاله او می‌شود. آن وقت همچو مردمی صلاحیت امام زمان دارند؟ این است؛ حجت از طرف او هست، ولی وقتی عمل این شد، آن فیض منقطع می‌شود.

* * * * *

پی‌نوشت:
1. حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی دو روز قبلش (18 اردیبهشت) در سخنان مهم دیگری در درس خارج اصول، با اشاره به اهمیت عزاداری روز عاشورای فاطمی خاطرنشان ساختند:
آن چه که مهم است، این‌هاست که باید بفهمید بعد ببینید چه ظلمی شد و چه جنایتی اتفاق افتاد. بعد وظیفه ما این است که دست این عزادران فاطمیه را ببوسیم؛ این‌ها هستند که با این هیات‌های عزاداری حق صدیقه کبری را دراین مملکت احقاق کردند به قدری که در وسعشان بود و من به نوبه خودم اگر خدا توفیق بدهد، دست بوس این‌ها هستم. این‌ها هستند که با این عمل نقشه وهابیت را در این مملکت به باد دادند، این‌ها هستند که به مخ حقیقت رسیدند ولو خودشان متوجه نشدند ارزش کار را.
2. بنابر صحبت‌های یک فرد آگاه، در سال‌های پیش همواره پیش از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، یک تیم متشکل از محققین برجسته مسائل اعتقادی از قم به تهران فراخوانده می‌شدند تا کتاب‌های غیرایرانی را از نظر محتوا بررسی نمایند اما در سال‌های اخیر این کار انجام نشده و بیشتر به مسائلی مثل نبودن عبارت «خلیج عربی» در این کتاب‌ها تاکید دارند!!
3. سایت «من و متعه‌ام» پس از نوشتن مطالبی تحقیقی و استدلالی در مورد لعن خلفای سه گانه، تلویحا به مسدود شدن تهدید شد و پس از نوشتن مطلب در مورد سفیانی و رسیدن نسبش به خلفای اهل‌تسنن مسدود شد که با توجه به صحبت‌های حق آقای وحید این امر جای خوشحالی دارد!

12 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما