مسابقه شماره 12 به مناسبت سالروز بیعت با امیرالمومنین

خب با توجه به اینکه در ایام غدیریه هستیم، مناسب دیدم که مسابقه شماره 12 را به همین مناسبت اعلام کنم.

ایام عید غدیر، سالروز بیعت تاریخی و مهم غدیر خم با امیرالمومنین علی علیه‌السلام است. در این مسابقه ما قصد داریم سوالی در مورد بیعت مردم با ابابکر مطرح کنیم!

مدتی پس از واقعه غدیر و بازگشت از حجة الوداع، پیامبر از دار دنیا رحلت فرمودند و امیرالمومنین علیه‌السلام مشغول غسل و کفن ایشان شدند اما مردم مومن و انقلابی آن زمان به دلیل اینکه حفظ نظمشان را مهم‌تر از کمک به امیرالمومنین در تجهیز و تدفین پیامبر و بلکه اوجب واجبات می‌دیدند، در مکانی به نام سقیفه بنی‌ساعده جمع شدند و بر سر اینکه چه کسی بعد از پیامبر باید خلیفه باشد، به رایزنی پرداختند. نهایتا بر روی ابوبکر توافقی صورت گرفت.

سوال مسابقه: بر اساس منابع دست اول و معتبر شیعه، اولین کسی که با ابوبکر بیعت کرد، چه کسی بود؟ (راهنمایی: او پیرمردی بود که در پیشانی او آثار سجده بسیار دیده می‌شد و قبل از بالا رفتن ابوبکر از منبر پیامبر با حالی گریان با او بیعت کرد)
لطفا منبع پاسخ خود را به همراه شرح مختصری از داستان بنویسید.

مهلت ارسال پاسخ: تا 25 ذی‌الحجه (فقط تا ده روز دیگر!)

جوایز و برندگان: مثل مسابقه قبلی، این دوره نیز شارژ سیمکارت ایرانسل و همراه اول به برندگان اهدا می‌شود. منتها به دلیل محدودیت مالی، فقط به 10 نفری که پاسخ کامل‌تری را ارسال کنند، اهداء می‌شود.

نفر اول: شارژ به مبلغ 10،000 تومان
نفر دوم: شارژ به مبلغ 5،000 تومان
نفر سوم: شارژ به مبلغ 2،000 تومان
نفرات چهارم تا دهم: شارژ به مبلغ 1،000 تومان

روش ارسال پاسخ: از طریق «فرم تماس با نویسنده» یا «ایمیل» که در کنار صفحه مشاهده می‌کنید. فقط هنگام درج پاسخ، علاوه بر متن پاسخ، ایمیل و نوع سیمکارت خود را نیز ذکر کنید.

10 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ درخواست کننده‌ای، عذاب حتمی درخواست کرد... (1389/9/3)
■ غدیر برای رفع شبهه و اختلاف یمن بود! (1390/8/23)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما