جایگاه نکاح منقطع در فقه شیعه + امکان و موانع نشر آن در جامعه ایرانی

از لینک بالا می‌توانید این مقاله 31 صفحه‌ای که بخشی از شماره شانزدهم فصلنامه «بانوان شیعه» است را دانلود کنید.

این مطلب را یک خانم و آن هم با توجه به رشته‌اش(جامعه‌شناسی) نوشته. با توجه به این دو خصیصه مهم! پیش از خواندن این مقاله هم باید حدس بزنید که چی نوشته.

نگارنده (خانم شیوا کریمی) دقیقا همان راهی را رفته که دیگران رفته‌اند؛ قیچی کردن بعضی احادیث (مثل نهی متعه برای مردان متاهل) و در نظر نگرفتن اینکه برخی مشکلات ذکر شده، در مورد روابط خارج از حد شرعی یا ازدواج مجدد هم وجود دارد و ...

در پایان هم ایشون که دیده علی‌رغم توجیهات بسیار، بازم اسلام با نظری که ایشون داده همخوان نیست! (مثل همین متعه متاهل) گفته که «در این زمینه نیازمند احکام حکومتی هستیم تا قوانین شرع مقدس اسلام با شرایط جامعه هماهنگ شوند و [قوانین شرع] باری از دوش مسلمانان بردارند و مشکلی را حل کنند!

13 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما