تبریک میلاد و یک نکته

خدیجه خاتم آورده

اهل‌سنت در مورد سن ازدواج حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها تا می‌توانند اغراق می‌کنند که شان او را پایین بیاورند و در عوض در مورد عایشه ملعون تا می‌توانند از محاسن و سن کم‌ش می‌گویند تا او را فرمان‌پذیر و مطیع پیامبر بدانند در حالی که مهربانی و تواضع خدیجه سلام‌الله‌علیها و شرهایی که عایشه ملعون در زمان حیات و پس از وفات پیامبر به پا کرد، بر کسی پوشیده نیست و کسی آیاتی که در مذمت وی نازل شده را نمی‌تواند کاری کند!

در مورد سن ازدواج حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها دو نقل دیده‌ام. یکی 40 سال و یکی هم 28 سال که شاید نشنیده باشید.
آنچه در ادامه می‌آید، ترجمه آزاد بنده از متن یک استفتاء است که از محضر آیةالله سیدحسین شاهرودی پرسیده شده و در این آدرس قرار دارد:

سوال: یکی از سخنرانان سن خانم خدیجه را هنگام ازدواج با پیامبر  28 سال عنوان کرد نه 40 سال که بین مردم مشهور است. نظر شما در این باره چیست؟

پاسخ: صحیح همین است (28سال).
دشمنان اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌خواستند که عایشه دختر ابوبکر را دلبر محبوب پیامبر جلوه دهند و برای نیل بهتر به این مقصود، خدیجه را پیرزنی معرفی کردند که سن‌ش بالا بوده و حتی غیرباکره بوده و قبل پیامبر دوبار دیگر ازدواج کرده. در حالی که اینها همه از دروغ‌ها و افترائات آن‌هاست.
و فراموش کرده‌اند که سبقت در ایمان خدیجه و وفاء و محبتش به پیامبر، باعث شده بود که خدیجه دلبر محبوب پیامبر باشد طوری که بارها و بارها او را یاد می‌کرد و بعد از وفاتش، محبت شدیدش نسبت به او بر همه ظاهر است و همین امر عایشه را وادار می‌کرد که از خدیجه بد بگوید و پیامبر شدیدا مانع وی می‌شد و از حرفش غضبناک می‌شد.

[سپس در ادامه حدیثی دیگر که نشان از محبت ویژه پیامبر به ایشان است نقل می‌کند و در پایان هم منابعی که تاکید دارند خدیجه علیهاالسلام باکره بود که با پیامب ازدواج کرد را نام می‌برد]

پ.ن: اصل تصویر بالا از سایت روضه برداشته شده و سپس شعر و تبریک روی آن قرار داده شده. جهت دریافت این تصویر در ابعاد بزرگ جهت ضمیمه دسکتاپ و...، به اینجا مراجعه کنید.

12 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ چشم روشنی حضرت نجمه... (1387/8/9)
■ اعلام اسامی 17 سایت برتر سال 87 (1388/3/4)
■ ز جا همه برخیزید، اخت الرضا آمد (1388/7/27)
■ میلاد پرنور حضرت معصومه و امام رضا علیهما السلام (1389/7/17)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما