دختران از سن ازدواج گذشته: 4.5 میلیون، زنان بیوه: 1.5 میلیون

که آمار واقعا اسف‌باری است. طبق گزارشات دیگری که دارم، وضعیت روحی آنها هم اصلا جالب نیست.

یک پنجره ساده در یک اتاق، کارهای زیادی می‌کنه. اتاق روشن میشه. میشه بازش گذاشت که هوای خنک بیاد توی اتاق. میشه ازش بیرون رو نگاه کرد و ...

اما اگه کسی از پنجره خوشش نیومد و با آجر و سیمان مسدودش کنه، برای روشنایی اتاق باید لامپ استفاده کنه. برای استفاده از باد و هوای خنک طبیعی باید یه فن بذاره که هوا رو بیاره داخل. برای دیدن بیرون باید یه دوربین مدار بسته کار بذاره که بتونه از داخل اتاق بیرونو ببینه و ...

حکایت دستورات نادیده‌گرفته شده و مورد مخالفت خدا از سوی مردم هم همینه. بجای پنجره مسدودشده‌ی تعدد زوجات و متعه، اومدن صد تا وصله مطرح کردن تا بتونه جای نبودن این پنجره رو پر کنه که واقعا حماقته. از جمله در جدیدترین اظهارات، معاون مرکز مطالعات و پژوهش‌های جمعیتی آسیا و اقیانوسیه با اشاره به وضعیت آمار جوانان پسر و دختر و تمایلات سنی‌شون به ازدواج، گفته: «با این وضع قطعا 1 میلیون از دختران دم‌بخت فعلی تا آخر عمر مجرد خواهند ماند» و در پایان توصیه کرده که پسرانی که قصد ازدواج دارند به سراغ دختران کوچکتر از خود نروند!

________________________________
پی‌نوشت: ماه مبارک رمضان آموزه‌های زیادی برای ما دارد که یکی از آنها صبر است.
صبر هم نمودهای متعددی دارد که یکی از صبر در مقابل حرف‌های نابخردانه مخالفین است.
امروز دیدم که وبلاگ «من زن دومشم» که از جمله وبلاگ‌های خوب و مودبانه زنان دوم بود، طاقتش از حرف‌های دیگران طاق شده و اعلام تعطیلی کرده و آنها را به آرزویشان رسانده.
از خدا برای ایشان و همه نویسندگان این وادی صبر خواستارم.

9 سال پیش نگاشته شده | | 2,811 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ تبریک عید غدیر + دانلود 2 کتاب (1388/9/14)
■ درخواست کننده‌ای، عذاب حتمی درخواست کرد... (1389/9/3)
■ مسابقه شماره 12 به مناسبت سالروز بیعت با امیرالمومنین (1390/8/20)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما