رمال: اسم دختره و مادرش رو بگو...

موردی برای عقد دائم پیش اومده. یکی از خانمهای فامیل برام مسج زده و نام و فامیل مادر دختره رو خواسته بود.

طی چند sms مطالب مفصلی رو براش خلاصه کردم:

شدیدا با رمال بازی و پیشگویی مخالم!

در حدیثی هم کسی که نزد آنان برود کافر خطاب شده.

در بچگی دنبال این چیزها بودم و کمی علم الحروف و... هم از کتب شیخ بهائی استخراج کرده بودم (از جمله همین که با دونستن نام دختر و مادرش و اسم شوهر بتونی ببینی بینشون رابطه چه شکلیه) اما در همون بچگی و قبل از اینکه مسائل فقهی محدودم کنه، به چرت بودنش و یا حداقل آثار سوئش پی بردم. احساس میکردم برای هر کسی بر حسب نام خودش و مادر و... یه مسیر توی زندگی ترسیم شده که باید حتما سرش بیاد!

بعدها فهمیدم که
الف) خیلی از اونها غلطه و صحت نداره و فوقش هم اگه صحت داشته باشه با صدقه و دعا و توکل بر خدا، نه فقط قابل رفع و بلکه قابل دفعه. (...یردّ القضاء...)
ب) در احادیثی هست که فال بد نزنید که به سرتون میاد. با کتب روانشناسی که در مورد اثرات تلقین هم خوندم برام مسجل شده که بخش اعظمی از اثرات این پیشگویی‌های آبکی، بخاطر قدرت ذهن و تلقین خود طرف یا اطرافیانش پیش میاد.

خانم...، شما خودت قربانی استخاره‌ی غلط دیگران و سپردن کارهای مشورتی و عقلی به دست فال و استخاره ای. آیا زمان آن نرسیده که جایی هم برای تعقل باز شود؟!

البته خلاصه تر از اینا بودا

15 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما