کمال متعه!

* اشاره: مطلب زیر را فردی ناشناس از تهران برایم ارسال کرده. به جز بخشهایی که روی آن خط کشیده‌ام، مطلب نسبتا خوبی و صحیح است. البته قسمت مورد اشاره ظاهرا از دید روانشناسی بیان شده نه شرعی.

مدتی است بی‌متعه شدم...

یک خانم متعه گرامی داشتم و مدتی مدید در حد مکالمات واس‌ام‌اسات وگاهی با ملاقات ما را متنعم ساخته بود...
اما چند روزی است که به فکر ریاضت‌کشی افتاده و میگه میخواد مجرد باشه چون با این کار احساس پوچی وبیهودگی می‌کنه....
من در این تفکر بودم که ایا متعه یک عمل پوچ وبی ارزشه؟
ایا متعه انتهای کمال است؟
آیا متعه به درد می‌خوره اصلا یا نه؟
یا اینکه متعه شاید در بخشی از موارد نمیتواند ما را به کمال خواستنی برساند اما اگر تکامل را منشوری فرض کنیم مطمئنا متعه میتواند چند رنگی از رنگهای طیف این منشور باشد!؟

جواب را پس ازبررسی احوال واوضاع تعدادی عدید از متعه‌های مختلف هم در خارج و هم در داخل و سؤال‌های زیادی از سرنوشت این افراد بعد از اتمام متعه و سرنوشت افرادی که اصولا با این کار مخالف بودن و هرگز متعه‌ای انتخاب نکردن، اینطور یافتم:

اینکه هدف از متعه چند منظوره است
یعنی همیشه لذت فقط هدف نیست

مثلا متعه برای خانم‌ها می‌تواند:
یک تکیه گاهی باشد
گاهی یک مشاور
گاهی یک برادر و راهنما
گاهی یک مدافع از حقوق
گاهی یک کمک کننده مالی
گاهی یک مونس از وحشت گناه
گاهی در اینده یک شوهر مهربون

واما برای مردها متعه میتواند:
گاهی شریک موقت برای مجردها
گاهی رفیق خوب برای رسیدن به کمالات
گاهی مونس از خلوت‌های شیطان
گاهی شریک غم‌های انسان
گاهی راهنمای درس و تحصیل
گاهی برای گذراندن روز تعطیل
گاهی از قلب نزدیک‌تر
وگاهی می‌شود در حد همسر....

و اما نسبت به افرادی که متعه انجام ندادن و از آن اجتناب می‌ورزیدن (شاید هم از روی تدین و اجتناب از گناه این کار را انجام میدادن)، یافتم که:

ترس و خجالت از آینده مبهم دارن
معمولا آلوده به گناه می‌شن
اعتماد به نفس ندارن
دارای مشکلات در ارتباطات خانوادگی
دارای مشکلات در روابط زناشوئی
احساس ترس از روبرو شدن با خانم‌ها
وگاهی به بیماری لاعلاج "زن ذلیلی" مبتلا می‌شوند که مورد نفرت خود خانم‌ها میشود (چون زن‌های این مردا حسرت این را دارن که مردشون با وقار و باشخصیت باشد اما خب نیست دیگه.....)
پس نتیجه را اینطوری باید گرفت باید نتایج نهائی بین متعه شدن و نشدن را دید و مقایسه علمی کرد. اگر دیدیم که نتایج "تمتع" بهتر از "لا تمتع" پس مانع چیزی نیست بجز وسوسه‌های شیطانی با تفکرات عمری...
درست است در هیچ کاری نباید افراط کرد...

نسبت به اقایان نباید مشهور به این کار شوند بین افراد خانواده، دوستان، همکاران، آشنایان وغیره، و نباید بر روابط خانوادگی اثر بگذاره و باعث خانمان‌سوزی شود چون حفظ روابط زناشوئی واجبه اما متعه از مستحبات اکیده است و باید جمع کرد در تعادل بین این دو مورد اما نه بر حساب از بین رفتن خانواده بلکه باید با ملایمت و ظرافت متابعت کار خود را بکند...
و همچنین خانم‌های محترم نه افراط در سرکوبی متعه کنن...
ونه افراط در تعدد موارد متعه....
که هر دو خطرناکند
متعه شدن خانم باید در حدی که مرد مورد اعتماد و قابل قبول باشه و نباید هر چند وقت با یک شخص باشد که خود این امر باعث ضربه‌های روحی به خانم‌ها می‌شود، تا وقتی متعه این خانم مورد اطمینان است و حدود شرعی را رعایت می‌کند از تغییر آن و انتخاب شخص دیگری صرف‌نظر کند...

پس نتیجه نهائی را منطبق بر اقوال وافعال بزرگان دینمان دیدم که این عمل (از عقد گرفته تا اعمال بعد از عقد) یک سنت الهی است و جلو خیلی از انحرافات بزرگ (مانند زنا) را گرفته و سبب التیام خیلی از زخم‌های عمیق که روزگار بر بدن جوانان ما ایجاد کرده، و باعث ارتقای شخصیت‌های فردی و اجتماعی افراد شده، البته همه این‌ها بشرط‌ها و شروط‌ها و رعایت احکام الهی از شروط‌ها....
خداوندا ما را از احیای این سنت حسنه باز مدار و به زودی زود مورد عنایت خود با یکی از بهترین بندهات متنعم ساز....
آمین

______________________
پ.ن.1: در مورد خانمها ذکر شده که پنهان کنند اما در مورد آقایان چیز خاصی صریحا ندیدم اما مگر جز این هست که احیاء سنت یکی از جنبه هاش هم همینه که قبحش در جامعه ریخته بشه؟ پس چرا آقایون پنهانی انجام بدن؟ البته ممکنه ترس از عوامل دیگه باشه که اون بحثش جداست اما کلیت این امر صحیح نیست.
پ.ن.2: مقصود از رد «پرهیز از زیاد تغییر دادن تغییر همسر موقت» هم این بود که منعی نداریم در شرع (چه برای زن و چه مرد) و در کامنتهای روزهای نخستین وبلاگ بحثی پیرامون «ذواقیت» شده که در آرشیو موجود است.
البته طبیعی هست که با توجه به روحیه حساسی که برخی خانم‌ها دارند، همانطور که پیشنهاد شده، هر چه کمتر دنبال تغیر باشند، بهتر است.

7 سال پیش نگاشته شده | | 5,737 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ بهار طبیعت در زمستان غیبت (1388/1/4)
■ ژاپن قبل و بعد از سونامی، به روایت گوگل‌ارث (1390/1/2)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما