از طلب حلال شرم کنی، به حرام مبتلا می‌شوی

برخی از دوستان گرامی و خوانندگان وبلاگ، دائم از خجالتی بودن خود سخن میگویند؛ این هم جوابشان از حدیثی منقول از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)

ما مِن عَبدٍ استحیا مِن الحَلالِ إلّا ابتلاهُ اللهُ بِالحرامِ

هیچ بنده ای نیست که از طلب حلال شرم کند،

مگر این که خدا او را به حرام مبتلا می کند

البته «حیاء» ممدوح و «خجالت» مذموم دو مقوله جداگانه هستند. خجالت مذموم باعث می‌شه طرف به حرام راضی بشه اما حاضر نشه به خانمی که شرایطش رو داره، پیشنهاد موقت یا دائم بده. این نوع خجالت رو باید کنار گذاشت. یکی از راه‌هاش بنظر حقیر اینه که غیرحضوری این پیشنهادات یا مذاکرات انجام بشه؛ سبزواری در کتاب الانسان والحیوان! میگه که حیاء و خجالتی بودن از چشم ناشی میشه و برا همینه که آدمای کور تو گفتن حرفا به مخاطب جسورتر هستند. لذا دوستانی که میخوان پیشنهاد بدن اما خجالت مذموم دارند میتونن برای رفعش، پیشنهادشون رو بصورت غیر رودررو به طرف مقابل بدند. مثلا با اس ام اس یا ایمیل. خاصیت دیگر این طرز پیشنهاد هم اینه که خانمها بدلیل اینکه لازم نیست سریع پاسخ بدهند به مسج یا ایمیل شما لذا تعقل بیشتری در پاسخ دادن به خرج میدن.

15 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما