متعه و بواسیر!

یه بنده خدایی پس از یه سری ایمیل هایی که رد و بدل شد و بحث هایی که شد آخرش کم آورده بود، گفت:

خب این حرفها درست، اما شأن انسان با سوادی مثل شما این نیست که تخصصی فقط به این بحث بپردازد و...

مقاله زیبای دکتر خزعلی در نقد شریعتمداری و نفی برخی تهمتها از انجمن ح. را میخواندم، رسیدم به این جمله جالب از آیةالله محمود حلبی:

می خواهیم به صورت تخصصی روی این انحراف و فرقه ضاله استعماری (بهائیت) کار کنیم و این مهم بی بانی و مسئول مانده است.

در حوزه ها بسیاری به فقه و اصول و تفسیر و مباحث کلامی مشغولند، که مهم است اما آنها مثل آقایان متخصص «قلب و عروق» و «مغز و اعصابند» و به کار مقدس خود مشغولند و ما  نیز متخصص بواسیر هستیم و بهائیت همان بواسیر است که توسط ما باید جراحی شود.

حالا حکایت ما هم همان است! قبول دارم که برای خیلی ها (حتی برخی نزدیکان مثل خاله و دایی و... که وبلاگ را میخوانند) ممکن است چهره ام کمی غبار! گرفته باشد اما میدانم این بدلیل تخصص بواسیر است!!!

در پاسخ آن دوست هم نوشتم که:

فعلا این حکم ضروری دین مثل برخی احکام دیگر اسلام زمین مانده است. در اکثر موارد مذکور غیر متعه، متخصصین به ابراز علم خود پرداختند و احساس نیاز و کمبود در این بحث باعث شد که به این امر بپردازم.

16 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما