میلاد پرنور حضرت معصومه و امام رضا علیهما السلام

بعضی کرامات نیاز به نقل نداره تا از کریم بودن صاحب کرامت باخبر بشی. کافیه خودت امتحان کنی.

طبرسی عالم بزرگ شیعی بود که در قرن 5 زندگی می‌کرده. او درباره امام رضا میگه:

و امّا آنچه ظاهر شده برای مردم از بعد از شهادت آن حضرت تا زمان ما از برکت مشهد مقدّس آن حضرت و علامات و عجایبی که مشاهده کردند خلق بسیار و عامّ و خاصّ تصدیق آن نمودند و مخالف و مؤ الف اقرار به آن نمودند بسیار بلکه از حدّ حصر خارج است و همانا در آن مشهد مقدّس کور مادرزاد و ابرص شفا یافتند و دعاها مستجاب شده و حاجات برآورده شده و شدائد و مُلِمّات برطرف شده و ما بسیاری از اینها را خود مشاهده کردیم و علم و یقینی که شک در آن راه نیابد پیدا نمودیم.

شیخ حرّ عاملی که در قرن 11 می‌زیسته ابتدا حرف طبرسی رو نقل می‌کنه و بعد خودش میگه:

من دیدم و مشاهده کردم بسیاری از این معجزات را همچنانکه شیخ طبرسی مشاهده نموده و یقین برای من حاصل شد همچنانکه برای او یقین حاصل شده بود در مدّت مجاورت من در مشهد مقدّس که 26 سال می‌شود و شنیدم چیزهایی در این باب که از حدّ تواتر گذشته و در خاطر ندارم که من دعا کرده باشم در این مشهد و از خدا حاجتی خواسته باشم مگر آنکه برآورده شده الحمدُلله.

شیخ عباس قمی (مدون کتاب معروف مفاتیح الجنان) پس از نقل حرف‌های دو عالم مذکور، خود می‌گوید:

در هر زمان آنقدر کرامات و معجزات از این روضه مقدّسه ظاهر می‌شود که احتیاج به نقل وقایع گذشته نیست.

بنا به نزدیکی فاصله ما تا حرم حضرت معصومه (به نسبت مشهد) بیشتر زائر حرم کریمه اهل‌بیت بوده‌ام. من که ناچیزم اما من هم مثل عالمان فوق‌الذکر اعتراف می‌کنم که آنقدر کرامت و استجابت عجیب و غیرقابل‌انتظار از این کریمه دیده‌ام که نقل داستان‌های کرامت این خانم بر ایمانم نمی‌افزاید.

-------
پی‌نوشت: بحمدالله سایت اینترنتی مربوط به آستانه مقدسه ایشان هم پربار و سرشار از مطالب نافع است. جهت مشاهده از آدرس masoumeh.com استفاده کنید.
راستی می‌دانستید بیش از 1,200,000 (یک ملیون و دویست هزار) خانم با نام «معصومه» در بین زنان ایرانی وجود دارند؟!! ببینید...

12 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ مراسم عروسی بنده و لیلةالرغائب! (1388/4/4)
■ پیوند آسمانی ساقی‌کوثر و کوثرپیامبر (1388/8/29)
■ امشب جایی دعوت هستم! به چه مناسبتی؟! (1389/8/17)
■ آن یک میلیون زن جوان به درک! (1390/8/6)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما