مزایای ازدواج موقت برای مردان متاهل

یک خانم جوان که در چند سال گذشته بدلیل شرایطش، ترجیح داده با ازدواج موقت زندگی را بگذراند، طی پیامی برای خوانندگان این وبلاگ، در مورد مزایای ازدواج موقت برای مردان متاهل این‌طور نوشته است:

4 مورد از مزایای متعه که برای مردهای زن‌دار دیده‌ام:

 1. گاهی در زندگی مرد، زنش را و گاهی هم زن، مرد را نمی‌بیند و مردی را که کنارش است، عادی تصور میکند (شاید هم به نوعی دچار روزمرگی می‌شود و برایش عادی) در صورتی که این مرد، همان مرد رویاهای اول ازدواج اوست.
  در این حالت، وجود نفر سوم باعث می‌گردد که مرد خواستنی‌تر و محبوب‌تر در نظر زن نمایان بشود و ارزشمندتر. (البته اگر زن موقت هم مقبول جامعه باشد)
  به عبارت دیگر؛ زن و مرد بعد از مدتی برای هم عادی می‌شوند و زن شروع می‌کند به گفتن اینکه «این دیگه کیه! من اگر پول داشتم کاش شوهر نمیکردم! این رو به زور به من قالب کردن! و ... »
  اما وقتی پای نفر سوم وسط می‌آید، حب مرد در دل زن بیشتر می‌شود (البته اگر طرف سوم خوب و معقول باشد) و زن پیش خود می‌گوید «نه بابا انگار این بنده خدا
  خواستنی است که یکی اومده پاره وقت ثبت نام کرده! اون هم بدون اجر و مزد!!)
 2. افزایش جاذبه جن‍سی بین زن و مرد دائم (نویسنده وبلاگ: که قبلا در اینجا چیزکی گفته شد)
 3. مرد هم‌صحبت بیشتری داره! که در کمال آرامش تمام سختی‌های زندگی‌اش را برای وی بازگو کند و از او در مورد مثلا خلل یک کار و ... هم‌فکری و هم‌دردی بخواهد
  و این باعث می‌شود که در زندگی دایم، شیرینی و اخلاق خوش مرد بیشتر نمود پیدا کند چون خارج از منزل دردهای‌اش را به کسی گفته.
  این نکته که ازدواج موقت موجب خوش‌اخلاقی مردان نسبت به همسران‌دائم‌شان می‌گردد، از جانب مردان اعتراف شده است!!!
 4. خیلی از زن ها از گیردادن‌های الکی مردشان صحبت می‌کنند و از این مساله ناراحت هستند!
  مردی که فقط یک زن دارد، مدام به زنش گیر می‌دهد و خیلی محدودش می‌کند و تصور هم می‌کنند که اسم‌ش غیرت است در حالی که غیرت نابجا و اضافه است. (در نهج البلاغه می‌خوانیم: ایاک و التغایر فی غیر موضعها)
  مردی که علاوه بر همسر دائم، همسر موقت نیز دارد، کمتر همسر‌آزاری و خودآزاری! می‌کنه و به دلیل اینکه سرش جای دیگری هم مشغول است، در زندگی عقلانی‌تر تصمیم می‌گیرد.

در پایان این نکته را هم گفته‌اند که: اگر زن دائم نداند، بهتر است.

7 سال پیش نگاشته شده | | 13,597 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ بهار طبیعت در زمستان غیبت (1388/1/4)
■ ژاپن قبل و بعد از سونامی، به روایت گوگل‌ارث (1390/1/2)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما