زن خدمتکار اربابشو خفه کرده

در خبرها میخوندم که:

زن اندونزیایی در ملا عام در عربستان گردن زده شد

واقعا اگه در بین اهل سنت متعه رو عمر حرام نکرده بود باز هم شاهد اینگونه خفگی ها بودیم؟!

چرا برادران سنی متعه، سنت صریح پیامبر رو بدعت میدونن و میگن پیامبر حرامش کرد بعد خیبر و ازدواج مزخرف مسیار رو اختراع کردن؟ تازه خطاب به ما که اسممون شیعه ست میگن شما زنازاده زیاد میکنین با حلال دانستن اون

من یه سر سوزن سرمو کردم تو منابع اهل سنت و میخواستم اینجا جوابشونو بدم (هرچند بنای من در اینجا اینا نیست)

الف) اینکه عمر متعه حج و متعه زنان را حرام کرد، هیچ جای شکی ندارد، به عنوان نمونه سه منبع فقهی اهل سنت:
فرحلی در مبسوط ج4ص27، ابن قدامه در المغنی ج7ص571، ابن حزم اندلسی در المُحَـلّّی ج7ص127

ب) در مورد تحریمش در غزوه خیبر، ج9ص138 «فتح الباری فی شرح صحیح البخاری» از ابن حجر عسقلانی دارد که قضیه تحریم متعه در خیبر، از قضایایی است که علما حکم به کذبش کرده اند.
در ج3ص104 صحیح بخاری (که از دید اهل سنت صحیح ترین کتاب بعد از قرآن است) تصریح شده که متعه وقتی حلال شد، دیگر حرام نشد. (و لم یُنزل قرآن یحرمه و لم یُنه عنها، حتی قال رجلٌ ما شاء)

ج) در مورد اضافه کردن زنازاده، ثابت شد که زنا نیست، اما اهل سنت متعه را تحریم کردند و طبق قول علی (طبری در تفسیر جامع ج5ص19 سیوطی در درّالمنثور ج2ص140)، اگر عمر متعه را نهی نمیکرد، جز شقی زنا نمیکرد. حالا بهتر میتوان قضاوت کرد که چه کسی زنازاده زیاد میکند.

16 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما