شأن فاطمه

در این باره زیاد هست. نقل مستقیم حضرتش از خدا که در حدیث کساء نقل شده (...فقال الله...) همیشه برایم عجیب بود. امروز اتفاقی برخوردم به آنچه در ابتدای کتاب احتجاج طبرسی ج1ص11 در موضوع «ثواب یاری یک مومن برای غلبه در بحث بر معاند» از این شان مضمونا سخن بمیان آمده؛

قال أبو محمد علیه السلام: قالت فاطمة علیها السلام وقد اختصم إلیها امرأتان فتنازعتا فی شئ من أمر الدین إحداهما معاندة والأخرى مؤمنة ففتحت على المؤمنة حجتها فاستظهرت على المعاندة ففرحت فرحا شدیدا، فقالت فاطمة: إن فرح الملائکة باستظهارک علیها أشد من فرحک، وإن حزن الشیطان ومردته بحزنها عنک أشد من حزنها، وإن الله عز وجل قال للملائکة: أوجبوا لفاطمة بما فتحت على هذه المسکینة الأسیرة من الجنان ألف ألف ضعف مما کنت أعددت لها، واجعلوا هذه سنة فی کل من یفتح على أسیر مسکین فیغلب معاندا مثل ألف ألف ما کان له معدا من الجنان.

خلاصه میگه دو زن، یکی مومن و دیگری معاند در یک امر دینی با هم منازعه داشتند. حضرت زهراء سلام الله علیها اون خانم مومن رو کمک کرد و دلایل اون مطلب رو براش گفت تا غلبه کرد بر دیگری!
اون زن خوشحال شد. حضرت فرمود: خوشحالی ملائکه برای غلبه تو بر او، از خوشحالی خود تو بیشتره و حزن شیطان از حزن اون خانم معاند مغلوب بیشتره. بعدش طبق این نقل حضرت میگه:
و خدا به ملائکه اش فرمود: بخاطر این گشایش امر، برای فاطمه یک ملیون برابر چیزی که براش آماده کردم واجب کنید! و...

خدا میلادشو بر همه ما مبارک قرار بده.

_____________________
متعه گرامی برام یک عدد عطر دیزایربلو خریده! بسی جالب است. اگه کسی این عطر رو داشته، بگه که این عطر واقعا محشره یا عشقش منو کور وکر کرده؟! 

13 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ چشم روشنی حضرت نجمه... (1387/8/9)
■ اعلام اسامی 17 سایت برتر سال 87 (1388/3/4)
■ ز جا همه برخیزید، اخت الرضا آمد (1388/7/27)
■ میلاد پرنور حضرت معصومه و امام رضا علیهما السلام (1389/7/17)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما