با این خانم مسلمان ازدواج کنم یا آن دختر مسیحی؟!

سَأَلَ الْحَسَنُ التَّفْلِیسِیُّ الرِّضَا ع یَتَمَتَّعُ الرَّجُلُ مِنَ الْیَهُودِیَّةِ وَ النَّصْرَانِیَّةِ قَالَ أَبُو الْحَسَنِ الرِّضَا ع یَتَمَتَّعُ مِنَ الْحُرَّةِ الْمُؤْمِنَةِ وَ هِیَ أَعْظَمُ حُرْمَةً مِنْهَا (من لایحضره الفقیه 3/460)

نقل شده که حسن تفلیسی از امام رضا علیه‌السلام پرسید: [آیا] مرد مسلمان، زن یهودی یا مسیحی را متعه می‌کند؟ (یعنی شرعا می‌تواند چنین کند؟)
و امام پاسخ داد: با زن مومن (مسلمان و شیعه) متعه کند که احترامش بالاتر از آن زن غیرمسلمان است.

برخی متعه را خلاف کرامت زن می‌دانند در حالی که کرامت واقعی انسان، کرامت او در نزد خداست که ملاک آن نیز تقواست و چه کسی لازم‌تر است که این کرامت را داشته باشد؟ یک مومن یا یک یهودی؟ حدیث بالا هم مویدی بر این صحبت است.

11 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ تبریک میلاد پیامبر و امام صادق علیهم‌السلام (1387/12/25)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما