پذیرش ازدواج‌موقت‌مرد ازسوی‌زنش=تهدیدخانواده؟

* قبلا مطالبی به این سبک نوشته‌ام(مثل این) اما بدلیل دردلهای یکی از رهگذران این دنیای مجازی در پیام شخصی‌اش، باز هم چند خط مینگارم!

یکی از علل مخالفت خانمهای متاهل با ازدواج موقت مردان متاهل،
این هست که اگر با ازدواج موقت شوهرشان موافقت کنند،
زندگی دائمشان تهدید به فروپاشی میشود.

بنده هم عرض میکنم که:

ازدواج موقت نه تنها باعث تضعیف نمیشود (و آن را تقویت میکند) بلکه در مواردی میتواند از پاشیده‌شدن زندگی شما جلوگیری کند

دو نکته در این باره؛

 1. اگر مردی عاقل و متدین بود و همسرش هم خوب بود، بعد از متعه کردن با یک خانم، حتی اگر آن خانم موقت خوب باشد هم حاضر نمیشود زندگی‌اش را رها کند.
  و اگر مردی عاقل و متدین نبود که چه نیازی به ازدواج موقت؟ طرف یکی رو میبنه و چشمشو میگیره و یا نامشروع باهاش رابطه برقرار میکنه یا اینکه این زنشو طلاق میگیره که به اون برسه.
 2. بخش اصلی حرفم که متاثر از نامه مورد اشاره در اول حرفم هست اینه که گاهی مرد در زندگی‌ش یه سری خلأهائی (مثلا جن30) وجود داره اما دوست نداره زنشو طلاق بده و زن و بچه‌اش رو هم دوست داره. خب در این حالت، اگر اون خانم با این مساله مشکل داشته باشه، نتیجه‌اش چیه؟
  مضمون اون نامه این بود که:
  گاهی تامین نشدن یک نیاز مرد (خصوصا جن30) می‌تواند مشکلاتی برای اصل خانواده ایجاد کند. مثلا خود بنده قصد دارم بخاطر همین مشکلات... از همسرم جدا شوم.
  مطلبی دراین‌باره توی وبلاگتان بنویسید و به خانمها بگوئید که این مخالفتشان گاهی موجب از هم پاشیده شدن خانواده میشود.
  ذکر این نکته را لازم میدانم که این مشکل نادر نیست و بنده خودم مواردی را سراغ دارم که با وجود اینکه زن و مرد در همه موارد اخلاقی و دینی با هم متناسب هستند و مشکلی ندارند اما بدلیل امثال همین کمبود یا از همسرشان جدا میشوند یا با اکراه زندگی میکنند و دعاء برای فرج!
14 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما