او یک فرشته بود...

چند وقتی است که فیلمهایی در سیما و سینما نمایش داده میشود که به مساله تعدد زوجات بصورت زرد! میپردازد. آقای امیر.چ.، کامنتی در این باره برایمان ارسال فرموده اند که خالی از لطف نیست:

با شنیدن نظر بعضی ها درباره ی این فیلم ها چند نکته ی عجیب دیدم. بعضی ها معتقدند که این فیلم ها قصد عادی نشان دادن مساله تعدد زوجات و لذا دفاع!از آن را دارند. آدم این آدم ها رو می بینه واقعا متوجه می شه کور یعنی چی.

درمورد فیلم شرم آور او یک فرشته بود بنده جز بدعت چیزی در آن ندیدم. خانم مذهبی! و پاک، آن زن است که خانه را بدون اجازه ی شوهر ترک می کند. به شوهرش شدیدا غیرت می ورزد و از همه بدتر به تنهایی و بدون اجازه ی شوهر می رود پیش نامحرم که آن نامحرم روحانی! است و پیش او غیبت شوهرش را می کند و روحانی! جلوی حرف های کفرآمیز زن و غیبتش را نمی گیرد.کم مانده فقط اشک ها ی زن را برایش پاک کند و بگوید ای خواهر تو غصه نخور شوهرت را تادیب می کنم. زنی که می خواهد زن دوم شود شیطان است! فقط به این جرم که حاضر به همسر دوم شدن است. زندگی به سان دیگر فیلم های مشرق زمین آخرش شیرین می شود ؛ شیاطین! هلاک می گردند، مرد از آیه قرآن برمی گردد و زندگی شیرین می شود.
و دو سوال در ذهن من به وجود می آید که قاعدتا آقای نویسنده باید پاسخ گو باشد:
1-حالا که تعدد زوجات نسبت به قبل کم شده زندگی ها شیرین تر شده؟
2-آقای نویسنده آیا شما اون دنیا رو هم دیدید و فیلمنامه نوشتید؟آیا همه ی زندگی همین دنیاست؟ آیا فکر می کنید باز هم با توهم به وقایع اون دنیا برسید که البته به وقایع این دنیا هم نرسیدید. و چه خوب خصلتی دارد آن دنیا از این بابت که دیگر محل حساب است. دیگر علل امور در هم گم نمی شود که علت تخریبی خانواده را تعدد زوجات بنامند. آری آنجا حکمی جاری می شود که خدا توسط قرآن و ائمه الآن به ما آموخته.

نکات خوبی را مطرح کردید. در حاشیه هم معروض میدارم که ؛

آقای مرتضی مطهری در جایی میگوید که بعضی ها که میخواهند حرف دین را بیان کنند، حرفشان بوی منطقه زندگی‌شان را میدهد!
از حرفهای شما هم یاد «علیرضا برازش»، کارشناس مذهبی! فیلم «او یک فرشته بود» می‌افتم.
کارهای آن فرد روحانی خصوصا و رابطه دلسوزانه و پر مهر(!) آن روحانی نسبت به آن زن.
حتی اگر او را نمیشناختم هم معلوم بود که با جماعت نسوان سر و کار زیاد دارد، تا چه رسد که الآن او را با یک واسطه خوب میشناسم و میدانم که خانم هایی که با او سر و کار دارند بسیار حضرت استاد! را دوست میدارند. (دوست دارند نه ها! دوست میدارند!!) حتی گاهی بیشتر از شوهرشان D:

لذا ایشان شاید معذور باشد نزد زنان!، اما برای این فرهنگ سازی ضد دین پیش خدا معذور نیست.

12 سال پیش نگاشته شده | | 1,734 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ تبریک عید غدیر + دانلود 2 کتاب (1388/9/14)
■ درخواست کننده‌ای، عذاب حتمی درخواست کرد... (1389/9/3)
■ مسابقه شماره 12 به مناسبت سالروز بیعت با امیرالمومنین (1390/8/20)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما