امشب؛ ماه‌گرفتگی بی‌نظیر عمرتان را ببینید!

ماه به ندرت می‌گیرد. زمانی هم که می‌گیرد، حتی اگر ماه کامل بوده باشد، گرفتگی‌اش کامل نیست.

امشب و همزمان با شب میلاد مقتدای خداترسان، شاهد این پدیده نادر نجومی خواهید بود و برای مشاهده مجدد چنین پدیده‌ای باید تا قرن آینده زنده بمانید!
مشخصات دقیق و عددی این ماه گرفتگی را در این فایل pdf از سایت ناسا و توضیحات فارسی کامل در خصوص این خسوف را در سایت مرکز نجومی (وابسته به آیت الله العظمی سیستانی) می‌توانید مشاهده کنید.

نقشه ماه گرفتگی 11 ژوئن 2011 در دنیا

کسانی که ساکن ایران هستند، امشب برایشان بیش از 99 درصد سطح ماه روشن است.
از سویی هم همانطور که در نقشه بالا می‌بینید، برای ساکنین ایران این گرفتگی (سایه زمین) تمام (100 درصد) ماه را می‌پوشاند. (برای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید)

یکی از نمازهای واجب، نماز آیات است که برخلاف نمازهای روزانه، در زمان‌های خاصی واجب می‌شود. از جمله مواردی که نماز آیات واجب می‌شود، زمانی است که ماه‌گرفتگی رخ دهد. طبق فتاوای مراجع عظام تقلید از زمانی که ماه‌گرفتگی شروع می‌شود تا زمانی که به نهایت می‌رسد‌، ‌این نماز باید با نیت ادا خوانده شود و پس از اتمام ماه‌گرفتگی باید با نیت قضا خوانده شود.
تنها در خصوص فاصله «شروع باز شدن ماه» تا «باز شدن کامل» چند نظر داریم. برخی مثل حضرات آیات «سید علی سیستانی، حسین وحید خراسانی، سید ابوالقاسم خوئی، میرزا جواد تبریزی، لطف الله صافی، سید محمدرضا گلپایگانی» آن را ادا می‌دانند و دیگران هم نظراتی دیگر دارند.

ماه از ساعت 22:53 شروع به تاریک شدن می‌کند و پس از یک ساعت (23:53) تاریکی به طور کامل ماه را می‌پوشاند.
تاریکی کامل ماه تا ساعت 1:32 بامداد ادامه دارد و بعد از آن ماه دوباره ظاهر شده و شروع به باز شدن می‌کند. این باز شدن مثل گرفتن، یک ساعت به طول می‌انجامد. (2:32 بامداد)

13 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نمایید







فارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما