باز هم فواید دنیوی احکام

قبلا در مورد فواید دنیوی احکام حرف زدیم، امروز در یک سایت مقاله ای دیدم که باز در مورد فلسفه عدّه (وقفه ای که خانمها بین دو ازدواج باید رعایت کنند) از خودشون حرف در کرده اند! برایش کامنت گذاشتم:

احکام فواید دنیوی دارند و منکرش نیستیم اما فلسفه حقیقی آنها اخروی است و اینکه در متن مقاله آمده که:

تعیین عدّه صرفا مبنائی حقوقی داشته و برای جلوگیری از اختلاط نسل است و از زاویه اجتماعی منعی برای زن در ازدواج و برقراری رابطه در نظر گرفته نشده است، به همین دلیل است که زایمان زن نیز موجب سقوط عدّه طلاق می‌شود

تنها فایده دنیوی این حکم را میرساند و نه فلسفه آن را. بعضی ها با ذکر فلسفه های این چنینی برای احکام دین از پیش خود، و سپس زیرآب زدن این فلسفه، سعی در آپدیت اسلام دارند! که روشی خنده دار است. مثالش همین که عده ای بگویند «عدّه» برای اطمینان از بچه نداشتن است پس در نتیجه با دستگاه ها و تکنولوژی جدید میتوان «عدّه» را حذف کرد!

 نظر شما چیه؟

16 سال پیش نگاشته شده

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما