بخوابید، شهر آرام است!

خواب‌بودن مسئولین فرهنگی، امری خوشبینانه است و الا همانطور که در فیلم‌های «در مدت معلوم» و «رسوایی۲» و ... هم نشان داده شده، بسیاری خود را به خواب زده‌اند و سر در برف کرده‌اند و نمی‌خواهند واقعیت‌ها را ببینند تا وجدان‌شان آسوده‌تر باشد. اگر خبرنگاری هم در این مورد از آنها سوال کند، عمدتا طفره می‌روند یا نهایتا وعده‌ای می‌دهند!
در مورد نابسامانی‌های اوضاع جنسی در جامعه هم اگر هرازچندگاهی آماری از سوی نهادی منتشر می‌شود، اغلب فراموش می‌شود و تصمیم یا ترتیب‌اثری برای بهبود آن گرفته نمی‌شود. برخی موارد هم مثل گزارش 80 صفحه‌ای که مرکز پژوهش‌های مجلس درباره وضعیت جامعه و لزوم تشکیل کانون‌های منسجم برای ازدواج موقت کلا از سایت مرکز پژوهش‌های مجلس حذف می‌شود به بهانه دقیق نبودن آمار!

اما خبر فوق، هرچند جدید نیست و مربوط به چندماه قبل است اما چون حاوی نکات و آمارهای مهمی است، در اینجا برخی از آنها را بازنشر می‌کنم.

گوینده این آمارها خانم سلیمی، مدیر جمعیت آفتاب است که ضمن یک مصاحبه آن را بیان کرده و البته در انتهای مصاحبه نیز نوشته شده که برخی آمارهایی که ایشان اعلام کرده را سانسور کردیم! اما باز همین مقدار هم می‌تواند بسیار مفید در جهت اطلاع‌رسانی باشد. نه مسئولان ناشنوا بلکه لااقل والدینی که مدیریت خانواده و فرزندان خود را بر عهده دارند و نگران فرزندان خود هستند یا به دلیل بی‌اطلاعی، نگران‌شان نیستند!

 • ما زنانی داریم که تنها برای تامین یک وعده غذایی اقدام به تن‌فروشی می‌کنند! برخی برای اینکه پول تعویض مدل ماشین یا خرید مانتو را ندارند دست به تن‌فروشی می‌کنند.
 • قیمت‌ها با توجه به نوع افراد، متفاوت است از شبی چندصدهزار تا شبی ۵هزار تومان!
  اما میانگین قیمت ۶۰هزار تومان است.
 • ۶۰درصد زنان تن‌فروش یا معتاد هستند و یا سابقه اعتیاد دارند.
 • برخی از دختران نمی‌دانند تن‌فروش هستند درحالی است که روزانه ممکن است با ۴ مرد در ارتباط باشند!
  بیشتر این دختران زیر ۳۰سال هستند و باسواد.
 • متاسفانه تن‌فروشی در دختران ۱۶ساله‌ای دیده می‌شود که خانواده دار و با سواد هستند.
 • بسیاری از تن‌فروشان، از ارتباطهای خود باردار می‌شوند اما فرزندان خود را یا سقط می‌کنند یا می‌فروشند یا به سازمان‌های حمایتی می‌سپارند.
 • ۳۵درصد تن‌فروشان؛ متاهل هستند.
 • مردانی هستند که چون همسرشان از کاندوم در رابطه جنسی استفاده می‌کند، به سراغ تن‌فروشان می‌روند.
 • برخی تن‌فروشی‌ها برای ترقی یک کارمند در اداره صورت می‌گیرد؛ در میان افرادی که به مرکز مراجعه کرده‌اند، زنانی را می‌بینید که در ادارات خصوصی کار می‌کنند. مراتب ترقی این کارمندان با میزان ارتباط‌جنسی‌شان رابطه‌ی مستقیم دارد.

هشداردهنده‌ترین قسمت این مصاحبه برای والدین اینجاست که خبرنگار می‌پرسد: چه درخواستی از دولت یا مجلس دارند؟ چه امکاناتی نیاز دارند؟
خانم سلیمی در پاسخ گفته: بیشتر از اینکه تقاضای دفتر و نیرو کنم، زبان باز می‌خواهم، من می‌خواهم حرف بزنم... من می‌خواهم اجازه دهند درباره مسئله ارتباط‌جنسی در دبیرستان‌های پسرانه و دخترانه صحبت کنم چرا که بیشترین همسان‌های موفق ما زنان تن‌فروش را از دوستان دوره مدرسه پیدا می‌کنند؛ به وضوح مشخص است که این زنان تن‌فروش در دوران مدرسه، قبل از ازدواج، تن‌فروشی به معنای رابطه‌ی جنسی داشتند؛ شاید ندانید که این ارتباط ها در دوران مدرسه با راننده سرویس مدارس، شوهر همسایه، همکار مادر و یا پدر بوده.

157 روز پیش نگاشته شده | | 14,868 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ بهار طبیعت در زمستان غیبت (1388/1/4)
■ ژاپن قبل و بعد از سونامی، به روایت گوگل‌ارث (1390/1/2)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما