نتیجه یک پژوهش درباره رفتارهای پرخطر نوجوانان

دکتر خسرو رشید در مقاله‌ای که در آخرین شماره فصلنامه رفاه اجتماعی منتشر شده است، آمار جالبی مبتنی بر پژوهش‌های انجام شده منتشر کرده است که بخشی از این آمار، به موضوع وبلاگ ما نیز مرتبط است که از لینک فوق یا لینک زیر قابل دانلود است...
https://goo.gl/WkXpQ8

این پژوهش که با بودجه ریاست جمهوری (سابق) در سال 91 که روی 1280 دختر و پسر دبیرستانی در بازه سنی 15 تا 18 سال انجام گرفته، حاکی از آن است که کمتر از نصف پسران نوجوانان (46%) از کاندوم در آخرین رابطه خود استفاده کرده‌اند که امری خطرناک است.

این پژوهش که با هدف مطالعه رفتارهای پرخطر دانش‌آموزان نوجوانان شهر تهران انجام شده، در پایان اینگونه نتیجه‌گیری کرده:

«در زمان ما سن بلوغ کاهش یافته و به 10~11 سالگی رسیده و سن ازدواج نیز بالا رفته و برای دختران به 26 و برای پسران به 31 سالگی رسیده است که این خود مهم‌ترین علت وقوع رفتارهای پرخطر جنسی است»

البته این مقاله به سایر رفتارهای پرخطر نوجوانان نیز پرداخته که ما فقط خلاصه بخش مربوط به موضوع‌مان را نقل کردیم و علاقمندان می‌توانند متن کامل این مقاله را مطالعه کنند.

1 سال پیش نگاشته شده | 33,625 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ بهار طبیعت در زمستان غیبت (1388/1/4)
■ ژاپن قبل و بعد از سونامی، به روایت گوگل‌ارث (1390/1/2)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما