روزهای قمر در عقرب سال 1392 شمسی

چندتن از دوستان و خوانندگان وبلاگ، در ماه‌های اخیر امر فرموده بودند که طبق روال سال‌های گذشته روزهای قمر در عقرب سال 1392 نیز استخراج و تقدیم شود که فرصتی حاصل شد تا اجابت امر کنم:

ایام قمر در عقرب سال 1392 هجری شمسی

ابعاد 320×480 (مناسب برای موبایل‌های کوچک)
ابعاد 800×1200 (مناسب برای موبایل‌های بزرگ و تبلت و کامپیوترهای شخصی)
ابعاد 1600×2400 (مناسب برای پرینت)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قمر در عقرب، مطالب پیشین این سایت در مورد قمر در عقرب را ببینید.

______________________________
پی‌نوشت 1. بالاخره فیلم پرسروصدای «رسوایی» دهنمکی دیروز روی پرده رفت و بدنشان دادن ازدواج موقت (که توسط شریفی نیا در نقش یک بازاری عیاش اهل ازدواج موقت نشان داده شد)، قسمت بد فیلم بود.

پی‌نوشت 2. شنا کردن خلاف جریان آب سخت است. این را آنها که اهل شناکردن هستند می‌فهمند. نقد موضوعاتی که اندیشه رایج فمنیستی نیز در پی نشر آن است، همانند شناکردن در جهت خلاف جریان آب است. اکثر جامعه نمی‌پسندند و حتی اگر حق‌جویی در میان آنها باشد، بخاطر موج افکار و عقایدی که در اطراف او هست، صحبت با او بیشتر طول می‌کشد.
در ماه‌های آتی بحث «ازدواج زودهنگام» (مثلا در سن 14 سالگی) به یکی از دغدغه‌های امت اسلام! تبدیل شده و علیه آن آن مقاله‌ها نوشته‌اند. علت آن نیز (در ایران) به نظر بنده بیشتر برمی‌گردد به سوء استفاده وهابیان برای ازدواج با دختران خردسال شیعه در شهرهای مرزی به وسیله تطمیع مالی پدران خانواده‌هایی که اغلب فقیرند و همین استان‌ها (مثل هرمزگان و بلوچستان) است که آمار را به نفع مخالفین ازدواج در سن پایین، بالا می‌برد و الا هم اسلام بر ازدواج در سن پایین برای دختران تاکید دارد هم بسیاری از مادران ما (طبق پرسشی که من از دوستان دانشجو و نخبه داشتم) همگی در سن پایین (عمدتا 13-18 سال) ازدواج کرده‌اند.
علاوه بر بهانه آمار که اشاره کردم، «عدم بلوغ فکری» یکی دیگر از بهانه‌های مخالفین ازدواج در سن پایین است که فکر می‌کنم با آمار طلاق نزدیک 30 درصد خانم‌های تهرانی (که طبعا با بلوغ کامل! فکری ازدواج می‌کنند) به اندازه کافی بهانه خوبی برای توضیح این مطلب باشد که اگر زن در سنین پایین با فردی که پدرش برای وی صلاح ببیند، ازدواج کند، تناسب و تفاهم بیشتری بین آن دو در زندگی ایجاد می‌شود و امکان طلاق کمتر می‌شود چون فکر آنچنان دختری تا حدودی متناسب با تفکرات شوهرش شکل می‌گیرد.

4 سال پیش نگاشته شده | | 15,542 بازدید

درباره این وبلاگ

هدف اصلی این وبلاگ که در بین روزنوشته‌هایم مورد توجه بنده بوده؛ بیان مسائل نظری و خبرهای پیرامون «ازدواج موقت» است.

لازم می‌دانم اعلام کنم که نویسنده این وبلاگ هیچ فرد یا موسسه‌ای را در هیچ‌جای ایران برای یافتن همسر موقت سراغ ندارد و فعالیت همسریابی (موقت و دائم) هدف این وبلاگ نیست.

بیشتر...

برای مشاهده نسخه کوچک و مخصوص موبایل این سایت، کافی است آدرس manmote.com را در موبایل خود وارد کنید.

برای اطلاع از مطالب جدید وبلاگ، ما به شما feed (یا همان rss) را پیشنهاد می‌کنیم. اگر نمی‌دانید فید چیست، اینجا را کلیک کنید

Post RSS feed

روش دیگر که مخصوص پیرمردها! میباشد، دریافت متن مطالب جدید در ایمیل شماست. بدین منظور، ایمیل خود را وارد کنید


مطالب مناسبتی

■ بهار طبیعت در زمستان غیبت (1388/1/4)
■ مراسم عروسی بنده و لیلةالرغائب! (1388/4/4)

برای تازه واردین

چند مطلب مهم

بخش نظرات غیر فعال است
در صورتی که فرمایش خاصی دارید، از فرم ارتباط با ما استفاده نماییدفارغ التحصیل دانشگاه هستم و توفیق طلبگی رسمی را نداشته‌ام. در این سایت علاوه بر نوشته های روزانه در موضوعات مختلف، سعی بر این بوده که بیشتر به مطالب و اخبار مرتبط با ازدواج موقت پرداخته شود.

در زمینه احکام و روایات مربوطه علاوه بر مطالعات شخصی، از راهنمایی‌های دوستانی فاضل نیز استفاده کرده‌ام که از همه آنها تشکر می‌کنم.

باز هم لازم می‌دانم که اعلام کنم هدف هم ابلاغ صحیح مطالب مربوط به ازدواج موقت است نه ترویج عملی و رساندن افراد به هم.

اگر در زمینه این هدف می‌توانید به بنده کمک کنید یا سوالی در این باره دارید که با جستجو در مطالب وبلاگ نتوانستید پاسخ آن را پیدا کنید، می‌توانید از طریق آدرس الکترونیکی manmotecom در جیمیل با ما ارتباط برقرار کنید یا از طریق فرم زیر:

نام شریف شما

آدرس الکترونیکی (جهت دریافت پاسخ)

فرمایش شما